Dacă vă preocupă binele celor din jur și doriți o atmosferă încărcată de valori autentice, veniți la Școala Sanitară „Sănătate și Temperanță” Brăila pentru că aici, timpul trece în favoarea dumneavoastră!
   
      Școala Postliceală Sanitară „Sănătate și Temperanță” din Brăila este acreditată prin Ordinul Ministrului Nr. 6190 / 2009. Curriculumul scolar este elaborat de Ministerul Educație și aprobat prin ordin al Ministrului Educației.

 

DECLARAȚIE DE MISIUNE

      Școala Postliceală Sanitară „Sănătate și Temperanță”, oferă oportunitatea dezvoltării personale și profesionale a studenților ei prin transmiterea unor cunoștinte medicale corespunzătoare și a unei perspective biblice asupra omului, pregătindu-i în mod deplin pentru o educație medicală preventivă și o îngrijire de calitate.

„Obține o calificare azi pentru a avea o șansă mâine”

„Nicio misiune nu este mai nobilă decât aceea de a-ți sluji aproapele.”

 
Pentru anul școlar 2020-2021 avem disponibil un număr de 56 de locuri. 
 
 Durată:  3 ani
 
Perioada de înscriere: 1 Iulie –  30 August  2020
 
Perioada de interviu:  1 – 4 Septembrie 2020
 
Admiterea se face pe bază de dosar + interviu.
 
Dosarul de înscriere:
 
– copie diploma de bacalaureat
/adeverință absolvire bacalaureat/adeverință absolvire liceu
– copie certificat de naștere;
– copie carte de identitate;
– copie certificat de căsătorie ( după caz)
– adeverință de la medicul de familie cu specificarea: apt de studii.
– dosar cu șină
 
Înscrierea se poate face online, la următorul link: https://docs.google.com/forms/d/1QvPWns4u2QdxSrREHTr8cGqJIsUNeso3rEkvIB6ycXw
 
Sau prin depunerea dosarului în format fizic la scoală, adresa: Str. Unirii, Nr. 207, Brăila.
 
 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *